“Izeja, stostīšanās & miglājs” & “Polijas Stairīnas zobu skavas” & “Palindroms”

kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz Jūs uz jaunā izstāžu cikla atklāšanu – Kaspara Groševa kūrēto izstādi “Izeja, stostīšanās & miglājs”, kā arī Donnas Huankas (Donna Huanca) personālizstādi “Polijas Stairīnas zobu skavas” un Ezra Vubes (Ezra Wube) personālizstādi “Palindroms”, kas tapušas  sadarbībā arArt in General, Ņujorka. Atklāšanas pasākums un to pavadošā Donnas Huankas performance norisināsieskim? Laikmetīgās mākslas centrā š.g. 5.decembrī plkst. 19.00 – 21.00

NB! kim? ir mainīts darba laiks. Turpmāk būsim atvērti no trešdienas līdz svētdienai.

Ņujorkas mākslas telpa Art in General sadarbības ar kim? Laikmetīgās mākslas centru ietvaros piedāvā divu mākslinieku – Donnas Huankas (Donna Huanca) un Ezra Vubes (Ezra Wube) – pesonālizstādes Rīgā. Donnas Huankas un Ezras Vubes personālizstādes, kuru centrā ir tēmas kā migrācija, mobilitāte un piederība, caur nepārtrauktas piesaistes tēlam un figūrai palīdzību atklāj šo mākslinieku attiecības ar vēsturisko un iemiesojošos atmiņu.

Donna Huanka (Donna Huanca) ir bolīviešu izcelsmes amerikāņu māksliniece. Viņas skulptūras un instalācijas tiek aktivētas ar sieviešu – performanču dalībnieču – palīdzību, tām improvizēti mijiedarbojoties ar abstraktiem objektiem. Huanka izmanto tādus visnotaļ problemātiskus sievietes spēka apzīmētājus kā kosmētika un apģērbs, lai pretnostatītu šo rīku nozīmi sievietes centienos izpaust savu seksualitāti, pašpaļāvību un spēku.
Ezra Vube (Ezra Wube) ir multimediju mākslinieks. Dzimis Adisabebā (Etiopijā), pašlaik dzīvo Bruklinā (ASV). Vubes autobiogrāfijas ietekmē viņa darbi ietver atsauces uz pagātni un tagadni, kā arī dialoģisku spriedzi starp “šeit” un “tur”. Vubes fotogrāfijas un stop-motion animācija atklāj laiku un telpu kā daudzkārtainus, kolāžā izkārtotus un nepārtraukti mainīgus elementus.

“Caurspīdīgās ēnās ieplūst miglājs, kas zobojas par līkumiem, kuros pats ietiepīgi rāpjas, turoties pretim brīvdienu nogurumam. Aizsegu plaši pavērtajās acīs tas kļūst par zemes pikuci, par spēcīgu lietu, kas šķeļ trajektorijas dažādos ātrumos. Saēstos audos nebula izšķīst sevī, ļaujot sarunām kļūt par svecēm, kas izgaismo vien klusākās kustības. Asemiskās zīmēs miglājs stostās ap sevi, līdz iekrīt atkārtojumu virtenē.” Kaspara Groševa kūrētā izstāde “Izeja, stostīšanās & miglājs” piedāvā ieskatu septiņu mākslinieku tūrei cauri miglājam. Dalībnieki: Frenks Boids, Īrisa Erbse, Vivjena Grifina, Inga Ģibiete, Miko Kuorinki, Henings Lindkvists, Ouens Rajens.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.