Iedzīvotāji un speciālisti diskutē par Aldara parka rekonstrukcijas ieceri

Foto: Publicitātes foto, Aldara parks Sarkandaugavā.

Pagājušajā nedēļā notika Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta organizēta Aldara parka attīstības plānošanas sanāksme, kuras laikā Sarkandaugavas apkaimes iedzīvotāji tika iepazīstināti ar parka revitalizācijas un attīstības ieceri, kā arī tika apspriestas vietējo iedzīvotāju un plašākas sabiedrības vajadzības parka attīstībā.

Sanāksmē pulcējās vairāk nekā 35 apkaimes iedzīvotāji, eksperti un Pilsētas attīstības departamenta pārstāvji, kuri informēja par Aldara parka rekonstrukcijas projekta attīstības scenāriju, kā arī par AS „Aldaris” plāniem daļu rūpnīcas teritorijas pārveidot par sabiedriski pieejamu publisko teritoriju.

Diskusijas dalībnieki sniedza vairākus būtiskus ierosinājumus, piemēram, skatu torņa platformas izveide mākslīgajās pilsdrupās, tematiskas aktīvās atpūtas zonas izveidošana parka augstākajā vietā, parka teritorijas slēgšana nakts stundās, bumbu patvertnes izmantošana parka nākotnes funkciju attīstīšanai un iedzīvotāju iesaistei u.c. Tāpat dalībnieki atbalstīja esošo betona nožogojumu nojaukšanu un sliežu ceļa norobežošanu, lai mazinātu akustisko piesārņojumu.

Lielākās diskusijas izraisīja jautājums par kādreizējā parka baseina rekonstrukciju, pārveidojot to par strūklaku vai arī ierīkojot skeitparku. Dalībnieku viedokļi dalījās ņemot vērā to, ka daļa iedzīvotāju redz parku kā romantisku, ainavisku, vēsturisku un galvenokārt orientētu uz kluso atpūtu, savukārt otra daļa atbalsta plašāku aktīvās atpūtas funkcijas izmantošanu Aldara parkā.

Patlaban norit aktīvs darbs pie Aldara parka metu konkursa organizēšanas un diskusijas dalībnieku ierosinātie priekšlikumi tiks izvērtēti un ņemti vērā konkursa nolikuma izstrādē. Pēc konkursa noslēguma plānots slēgt līgumu par skiču un tehnisko projektu izstrādi. Minētās aktivitātes provizoriski plānots īstenot divu gadu laikā un to veikšanai piešķirti 120 000 eiro no pilsētas infrastruktūras fonda. Pēc būvprojekta izstrādes būs zināms būvniecības izmaksu apmērs un tiks izvērtētas iespējas piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu.

Pilsētas attīstības departaments  atgādina, ka septembrī turpināsies iedzīvotāju un ekspertu sanāksmes arī par citiem Rīgas publiskās ārtelpas objektiem. 16.septembrī norisināsies diskusija par Mūkusalas ielas krasta promenādes rekonstrukciju, kam 23.septembrī sekos diskusija par Rīgas centra parku (Esplanāde, Viesturdārzs, Kronvalda parks) un 30.septembrī diskusija par Centrāltirgus rekonstrukcijas projektu iecerēm.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.