Give & Get – brīvdabas meistarklašu festivāls

Šogad notiks jau piektais Give & Get festivāls, vienkopus pulcējot dažādu zināšanu, iemaņu un prakšu cilvēkus, kas apmaiņas procesā dalīsies ar pieredzi un enerģiju. Butku dzirnas Skaistkalnē ir vieta, kur jūlijā vienosies kā zinātkārie, tā arī skolotāji un praktizētāji.

Pašlaik noris festivāla teritorijas apzināšana un sakopšana, lai drīzumā varētu ķerties klāt tās iekārtošanai un norišu pielāgošanai. Paredzams, ka – līdzīgi iepriekšējiem gadiem – būs vairākas tematiskās zonas, katra veltīta dažādām meistarklasēm un darbnīcām. Šogad pirmo reizi būs arī deju telpa un grīda, kas ļaus festivāla apmeklētājiem iekustināt sevi harmoniski, enerģiski un garu līdzsvarojoši.

Give & Get viens no mērķiem ir gan radīt, gan atstāt kaut ko pēc sevis. Katru gadu komanda sadarbojas ar lauku zemniekiem un saimniekiem, kas arī turpmāk pēc festivāla norises savu vidi vēlas attīstīt, lai šis vasaras notikums nebūtu pēdējais projekts. Festivāla pamatideja, kas izteikta jau nosaukumā, ir tieši balstīta uz došanu un saņemšanu, tāpēc arī šogad tiek aicināti brīvprātīgie, kas vēlas iesaistīties vai nu finansiālu, materiālu līdzekļu ziedošanā, vai praktiskos darbos teritorijas iekārtošanā un festivāla tapšanā. Ar katru gadu brīvprātīgo skaits pieaug, un šī pasākuma mīļotāju pulks arīdzan.

1. – 3. maijā ikviens ir aicināts piedalīties radošā talkā un salidojumā Butku dzirnās, kur apvienot darbu ar patīkamu, dvēselisku attīrīšanos. Tā ir iespēja pielikt savu roku festivāla tapšanā, kā arī iepazīt citus, apzinātas dzīves pieejas praktizētājus.

Taču tiem, kam ar vienu festivālu vasarā nav gana, ir iespēja izzināt un praktizēt holistisku dzīvi arī ikdienā. Gada nogalē savas durvis Rīgā vēra Give & Get Harmonijas telpa Jogas istaba, neliela, taču patstāvīga festivāla atvase urbānajā vidē. Tā ir vieduma un miera sala ārpus laika un pilsētas steigas, kur atveldzēt dvēseli, stiprināt ķermeni un iedvesmot garu.

Istabā katru nedēļu notiek jogas (Himalaju-Hatha, Laikmetīgā vinyasa, Asthanga, Kundalini) nodarbības, Šamaniskā astroloģija, kuru vada Ivo Puriņš, Vēdiskās filosofijas lekcijas kopā ar Uģi Kuģi, kā arī citas garu nomierinošas un bagātinošas lekcijas, nodarbības un darbnīcas, kas atvērtas jebkuram interesentam. Tā, piemēram, 9. maijā notiks meditācija “Tibetas mūku dziedošo bļodu atskaņas Himalajos”.

Tā ir vide, kur doties sajust mājas un omulības noskaņu, vide, kas atvērta ikvienam, kam ir vēlme sevī ko sakārtot vai atrast atbildes uz jautājumiem, garīgi pilnveidoties un praktizēt.

Vairāk informācijas: Jogas istabas un Give&Get festivāla Facebook lapā.

 ērtu sirdi un plašu smaidu!

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.