Frankofono afrikāņu filmu festivāls

Attēls: No filmas La petite vendeuse de soleil, Publicitātes foto

No 27. līdz 29. martam kinoteātrī K. Suns norisināsies Frankofono afrikāņu filmu festivāls, kura laikā bez maksas izrādīs sešas filmas un vienu īsfilmu programmu.

Filmu festivālu piektdien atklās Dāvida Pjēra Filas filma Rumbas ceļš (Sur les chemins de la Rumba). Pēc filmas – tikšanās ar režisoru.

Festivāla programma

Piektdien, 27. martā

rumbaPlkst. 18.00
Rumbas ceļš (Sur les chemins de la Rumba), rež. Dāvids Pjērs Fila, Kongo (98 min.)
Rumbas ceļš izved mūs caur Āfrikas piekrastēm, Kongo upes baseinu, Kubu, Ekvatoru un Kotdivuāru. Ceļojumā mūs pavada pazīstamas mūzikas skaņas, kurās saplūst afrikāņu mūzikas māksla un Kongo upes baseina muzikālie ritmi, kuru dzīlēs dzimusi to forma un dvēsele.

Sestdien, 28.martā

vendeuse3Plkst. 17.00
Mazā saules pārdevēja (La petite vendeuse de soleil), rež. Džibrils Diops Mambeti, Senegāla (44 min.)
Jau kopš seniem laikiem avīžu pārdošana Dakāras ielās ir zēnu monopols. Kādu dienu divpadsmit gadus vecā Sili, kas pārvietojas ar kruķiem un ubago, lai izdzīvotu, un palīdzētu savai neredzīgajai vecmāmiņai, nolemj tirgot laikrakstus, tāpat kā zēni. Mazā avīžu pārdevēju pasaule ir nežēlīga, un Sili tajā sastapsies ar sāpēm, bet vienlaikus iepazīs arī mazo ļaužu draudzību.

Plkst. 18.00
Sossolo, rež. Adžikē Assuma, Togo (51 min.)
Pēc desmit smaga darba gadiem Nigērijā jaunieši no Togo, un tostarp Abū, atgriežas savā zemē. Viņi ceļo ar darbā nopelnīto velosipēdu. Ceļā viņus gaida nepatikšanas un risks, papildus tam, ko viņi ir sastapuši, strādājot Nigērijā.

safi (1)Plkst. 19.00
Safi, mazā māmiņa (Safi la petite mere), rež. Rass Ganemtorē, Burkinafaso (29 min.)
Astoņus gadus vecā Safi dzīvo kādā ciematā Burkinafaso. Meitenes māte laižot pasaulē viņas brāli, dzemdībās nomirst, un Safi ar zīdainīti aizbēg uz pilsētu, jo pēc vietējās paražas, lai novērstu nelaimi, mazulim ir jāmirst.

Svētdien, 29.martā

deweneti2-556x313Plkst. 15.00 (īsfilmu seanss)
Deveneti (Deweneti), rež. Daiana Gē, Senegāla (15 min.)
Usmanam ir tikai 7 gadi, un viņš pelna iztiku ubagojot Dakāras centrā. Taču viņam ir sapnis, un, lai to piepildītu, Usmans nolemj rakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim.

l_enfa11Briesmīgais bērns (L’enfant terrible), rež. Kadiatu Konatē, Mali (leļļu filma, 11 min.)

Kāds bērns jau no dzimšanas brīža runā, ēd un staigā. Viņš dodas meklēt savu brāli, to atrod, un viņi turpina ceļot kopā. Leļļu filma stāsta par nepateicīgu mazu zēnu, kurš iesaista savu brāli piedzīvojumos un palaidnībās.

fary-lanesseĒzeliene Fari (Fary l’ânesse), rež. Mansūrs Sora Vade, Senegāla (21 min.)
Reiz Seriņs Ibra – turīgs zemnieks ar nejauku raksturu – nolemj precēties. Viņa iecerētajai jābūt ideāli skaistai, bez nevienas rētas. Taču pēc Seriņa Ibras domām neviena no ciemata sievietēm neatbilst šiem kritērijiem. Kādu dienu ciemā parādās ļoti skaista jauna sieviete ar noslēpumainu pagātni.
Karaļa Kodas gredzens (La bague du roi Koda), rež. Mustafa Alasāns, Nigēra (24 min.)
Filma ir Džeremas novada leģendas ilustrācija. Karalis Kods ir negants un nežēlīgs despots, bet viņa karaļvalstī dzīvo drosmīgs zvejnieks vārdā Dieva Pirksts (Doigt de Dieu). Lai pārliecinātos par zvejnieka tikumību, Koda viņam uztic savu gredzenu, ko viņš nēsā pirkstā, ar nosacījumu, ka pēc gada tas jāatdod. Ja pēc gada Dieva Pirksts to nevar atdot atpakaļ, viņam tiks nocirsta galva. Lai arī sieva viņu nodod, zvejnieks iztur pārbaudījumu un iekaro karaļa cieņu.

Plkst. 17.00
Lelē, ģimenes vecākā (Lelée, l’ainée de la famille), rež. Annika Legalla un Abdua Kanta, Nigēra (52 min.)
Maza ganīte gana savu ganāmpulku Sāhelas plašumos. Meitene ir klejojošās Boraro cilts peulu virsaišu pēctece, viņas cilts joprojām pārvietojas uz vasaras ganībām Nigēras pašos dienvidos. Caur meitenes smiekliem, asarām, cerībām un raizēm mēs atklāsim, kā tiek audzināti šīs tautas bērni. Viņa mums parādīs, kā iepretī skarbajiem dabas apstākļiem ikvienam bērnam jau no agrīna vecuma ir jāapgūst pulaku likumi, visu peulu ganu goda kodekss.

2222Aya-de-Yopougon-de-Marguerite-Abouet-et-Clement-Oubrerie-23-mai-930x330Plkst. 18.00
Aja no Jopugonas (Aya de Yopougon), rež. Klemāns Ubrerī un Margerita Abuē, Kotdivuāra (84 min.)
Kotdivuāra, septiņdesmito gadu beigas Jopugonā, Abidžanas vienkāršo ļaužu kvartālā dzīvo 19 gadus vecā Aja – nopietna, jauna meitene, kura dod priekšroku mācībām, nevis laika pavadīšanai kopā ar draudzenēm – Aja dala savu laiku starp skolu, ģimeni un divām labākajām draudzenēm: Adžuu un Bintu. Savukārt tās domā tikai par ballītēm. Situācija kļūst sarežģīta, kad Adžua paliek stāvoklī. Ko darīt?

Filmas tiks rādītas oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu valodā. Ieeja uz filmu seansiem ir bez maksas, ielūgumi pieejami kinoteātrīKSuns.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.