Fotogrāfa un mākslinieka Arņa Balčus izstāde

23. jūlijā, plkst. 18.00, fonda Mākslai Vajag Telpu Vasaras Mājā Kalnciema ielā 36/38 atklās fotogrāfa un mākslinieka Arņa Balčus izstādi. Izstāde taps kā memoriālā dzīvokļa konceptuāla fikcija, kas būs veltīta Džemmai Skulmei.

Arņa Balčus izstāde būs veidota kā telpisks atskats mākslinieces gadu gājumā, pievēršoties gan viņas radošajai darbībai, gan sociālajai aktivitātei publiskajā telpā. Atsevišķas mēbeles, priekšmeti un fotogrāfijas veidos stāstu, kas atklāj mākslinieka interpretētu fragmentu viena cilvēka atstātajiem nospiedumiem vēsturē.
Džemma Skulme ir Vasaras Mājas izstāžu cikla galvenais vadmotīvs, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju.

Arnis Balčus (1978) studējis komunikāciju Latvijas universitātē un fotogrāfiju Vestminsteras universitātē Londonā. Viņa fotogrāfijās iemūžinātie portreti, nomales un sadzīviskas ainas mijas ar latviskās identitātes jēdziena izpratnes iespēju meklējumiem un to saistību ar vēl arvien aktuālo postpadomju problemātiku. Fotogrāfs piedalījies izstādēs daudzviet pasaulē, tostarp Ņujorkā, Maskavā un Honkongā. Viņa darbi tikuši publicēti tādos izdevumos kā  The New Yorker, Dazed&Confused kā arī Flash Art. Balčus 2008. gadā veidotā fotosērija “Amnēzija” iekļauta ABLV Bank kolekcijā topošajajam Latvijas laikmetīgās mākslas muzejam. Kopš 2011. gada viņš ir interneta žurnāla “FK” (Fotokvartāls.lv) galvenais redaktors.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.