Fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras Mājā notiks somu mākslinieku performances

Piektdien 7. augustā 19.00 Vasaras Mājā Kalnciema ielā 36/38 uzstāsies mākslinieki no Somijas ar divām performanču porogrammām – “Kinobox Obscura” un “CW01”.

“Kinobox Obscura” ir interaktīva mākslas performance, kas veidota pēc camera obscura principa. Somu mākslinieki no kinolenšu kastēm, kas vairs netiek lietotas, veido “mājiņas”, kur iebūvē lēcu. Iekšpusē valda tumsa, bet uz sienas vai ekrāna caur lēcu projecējas “ārpasaule”, tikai kājām gaisā. Attēla dziļumu vēl pastiprina īpašās 3D brilles. Rīgā mākslinieki viesosies ar īpaši radītu “sudraba kasti” uz riteņiem, kurā izvizinās ikvienu pasākuma apmeklētāju, kurš gatavs iekāpt tumsā un ieraudzīt pasauli citā rakursā.Kinobox_MikaRisto-withKids

“Kinobox Obscura” radījuši somu mākslinieki – Risto Puurunen, Juho Poesiloe Pöysti un Mika Paunio. 2014. gadā projekts debitēja mākslas festivālā Meksikā, ir piedalījušies Prinmakinkg IN festivālā Pērnavā, Igaunijā. Šogad savam projektam atsaucību guvuši Jättömaa Wasteland festivālā Somijā un LABADABA festivālā, kas nupat noslēdzies Ratniekos.

“CW01 feat. Kinobox Obscura” ir muzikāla performance ar neparastu skanējumu, ko piedāvā somu multimākslinieks Risto Puurunen. Viņš ir paštaisīto instrumentu grupas “Cleaning woman” dibinātājs. Grupa 20 gadu garumā apceļojusi pasauli no Ķīnas līdz Kanādai. Vasaras Mājā Risto Puurunen uzstāsies ar savu solo programmu CW01, piedaloties arī kolēģiem no Kinobox Obscura.

Ceturtdien, 6. augustā 18.00 Vasaras Mājā tiks atklāta Raita Hroloviča izstāde ciklā “Džemma Skulme”.

Fonds “Mākslai vajag telpu” tika dibināts ar mērķi panākt Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Kā vispiemērotāko vietu šādam muzejam fonds saredz RTU ēku Kaļķu ielā 1. Muzeja pamatfunkcijas būs veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas un nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā. Iniciatīvas uzsācēji uzskata, ka mūsdienu mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni.

Kinobox_Silverscreen

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.