Festivāls Urban Poetry: Dzejas slams

Festivāls URBAN POETRY ir starptautisks daudznozaru laikmetīgās mākslas pasākums un tā 2015. gada tēma ir Radošās teritorijas.

TREŠDIENA, 10/06

ZUNDA dārzs
(Ūdens iela 6, starp kanālu un RISEBA)
16:00
Festivāls sāksies ar projekta “Empowering Spaces” un kustības “Free Riga” prezentācijām un paneļdiskusijas.
Mārcis Rubenis (Free Riga) stāstīs par aktualitātēm tukšo ēku pagaidu izmantošanā un sadarbību ar Rīgas domi, bet Jonas Buchel (Urban Institute) – par starptautisko projektu “Empowering Spaces”, kura ietvaros ar Rīgas pilsētas kultūrvides aktīvistiem tiekas tukšo ēku izmantošanas un pilsētu attīstības speciālisti no Vācijas un Šveices, kā arī tiek veicināta Rīgas, Tallinas un Viļņas aktīvistu tīklošanās. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un Šveices vēstniecību Latvijā. Paneļdiskusijā piedalīties aicināsim Rīgas domes, Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda pārstāvjus un kultūras aktīvistus, lai apspriestu iespēju kādu no pilsētai vai valstij piederošu neizmantotu īpašumu labiekārtot un nodot lietošanā nevalstiskajām organizācijām, kuru darbība dod nozīmīgu ieguldījumu laikmetīgās mākslas un pilsētas kultūrvides attīstības procesos, bet kuru darbība būtu vēļ daudz ievērojamāka, ja tām būtu pieejamas atbilstošas telpas ar atbilstošu aprīkojumu.
18:00
Justin Tyler-Tate [CAN] – instalācijas atklāšana
Justin Tyler-Tate ir kanādiešu izcelsmes mākslinieks, kurš lielāko daļu no savām instalācijām veidojis Eiropā un ir biežs viesis Baltijas valstīs. Džastins veidojis instalāciju arī Totaldobže mākslas centra koncertzālē VEF teritorijā 2013. gadā. Savas instalācijas Džastins veido no dažādiem “nederīgiem” materiāliem vai pārpalikumiem īsā laika periodā. ZUNDA dārzā viņš izveidos instalāciju nedēļas laikā.
http://justintylertate.weebly.com/wile-out-2013.html
Woo Guru [DE] – laikmetīgā deja (fragments)
19:00
ARNE JANSEN TRIO [DE] – džeza koncerts
Gētes institūts Rīgā festivāla ietvaros piedāvā balvas ECHO Jazz 2014. gada laureātus no Vācijas – Arne Jansen Trio. Arne Jansen ir Vācijas džeza kritiķu apbrīnots elektriskās ģitāras virtuozs, kurš Rīgā uzstāsies kopā ar kontrabasistu Andreas Edelmann un bundzinieku
Eric Schaefer.
https://soundcloud.com/bestworks/arne-jansen-le-journal-du-jazz
http://www.arnejansen.com/
20:30
DJ (vēl gaidām apstiprinājumu)
23:00
Urban diving (nakts velo brauciens) ZUNDA dārzs–Dzirnavu–Tallinas–Avotu–Ģertrūdes
Festivāla pirmā diena noslēgsies ar nakts velo braucienu pa Rīgas vietām, kas potenciāli varētu kļūt par nākamajām radošajām teritorijām aizpildot tukšumu ar radošumu.
Ieeja ZUNDA dārzā pēc 19:00 – 3 EUR

CETURTDIENA, 11/06

Kalnciema kvartāls
(Kalnciema/Melnsila ielu krustojums)
19:30
Melnā Cauruma koncerts – latviešu laikmetīgās akadēmiskās mūzikas komponistu skaņdarbi pieredzējušu mūziķu izpildījumā.
Evija Skuķe
“Pārsāts”, skaņdarbs pūtēju kvintetam divās daļās pēc Andas Lāces gleznu sērijas ar tādu pašu nosaukumu
Anna Ķirse
“Krummi svaf i klettagja”, izpilda Agate Burkina (vokāls)
“Neurostenia”, izpilda Pēteris Trasuns (alts)
“The B-series”, izpilda Klāvs Taimiņš (trompete), Anna Ķirse (laika mašīna – pašdarināts sitamais)
Linda Leimane
“Tuvplāns”, izpilda Ēriks Kiršfelds (čells)
“Mebius”, izpilda Zane Jurevica (flauta)
Koncertam izvēlētie komponisti drosmīgi un kvalitatīvi pārkāpj Latvijā iecienītā tradicionālā melanholiskā akadēmiskuma robežas, piesakot sevi kā celmlaužu paaudzes komponistu (R. Kronlaks, J. Petraškēvičs, A. Dzenītis, G. Šmite, S. Ratniece uc) aizsaktā celmlaušanas procesa turpinātājus, kas seko līdzi un papildina arī paši ar saviem darbiem aktuālākos inovatīvos akadēmiskās mūzikas procesus ārpus Latvijas.
21:00
GAS OF LATVIA – Gulbju Ezers
Andris Indāns (elektronika, balss), Anna Ķirse (balss, sintezators), Undīne Balode (čells) spēlēs dziesmas no topošā GAS OF LATVIA albuma “Gulbju Ezers” ar Marta Pujāta, Andra Žebera un Annas Fomas dzeju. Andris Indāns vienmēr ir iekļāvis savā mūzikā paša atklātus, vai attīstījis un transformējis viņaprāt nozīmīgākos domubiedru, jauninājumus, driftējot starp dažādiem elektroniskās mūzikas stiliem un novirzieniem, bet vienmēr paliekot uzticīgs saviem radošajiem pētījumiem, kā rezultātā apguvis daudzveidīgus muzikālos izteiksmes līdzekļus, ko koncertos labprāt liek lietā.
http://gasoflatvia.bandcamp.com/album/l-mlentas
22:00
Grupa SIGMA – koncerts
Par grupas “Sigma” dibināšanas laiku uzskatāms 2006. gads, lai gan pirmsākumi meklējami jau 2005. gada nogalē, kad izjuka mūzikas grupa “Punch”, un trīs no tās bijušajiem dalībniekiem vienojās par jauna muzikāla projekta radīšanu. Grupas mūzikā ir poproka, indie roka un elektroniskās mūzikas ietekmes, kuras papildina arī amerikāņu minimālisma mūzikas idejas.
https://grupasigma.bandcamp.com/releases

ZUNDA dārzs
(Ūdens iela 6, starp kanālu un RISEBA)
23:00
Laura Prikule, Andris Indāns, Kaspars Lielgalvis, La Tipa [ES] – video demonstrācija
ZUNDA dārzā interesenti varēs redzēt vēl vienu topošu kopdarbu, kas aizsākts šī gada aprīlī 3 nedēļu ilgā Melno Caurumu radošajā darbnīcā Spānijā. Darbnīcā 3 latviešu mākslinieki kopīgi ar 5 dažādu disciplīnu māksliniekiem no Spānijas strādāja pie jaunām idejām jauniem mākslas darbiem. Dažas no jaunradītajām idejām tiks pilnveidotas šovasar Tāšu muižā un izstādītas Totaldobže veidotajā izstādē augustā Liepājā festivāla “Survival K(n)it” ietvaros.
23:30
Woo Guru [DE] – laikmetīgās dejas izrāde
Woo Guru par sevi raksta: “I am the Free Dancer. I pursue a certain pure dance to set me free completely. I began to dance on the street to face a certain essence of mine. I’ve never experienced any formal education for dancing. I am free from any specific technique of dance world.
Dancing is the most free form of art ever imagined. I am faithful to the primal meaning of dance. I want to be free by dancing with my free will. And I hope to dance as I am. Dancing is about being free. So first of all, I train myself to set me free from being conscious of dancing. It begins from respecting every single parts of my body as a concrete realization of being. I trust my body because body already knew what I want. So I let them do what they do. Then I follow a natural flow comes from my nature.”
Woo Guru ir korejiešu izcelsmes Berlīnē bāzēts dejotājs, kurš sācis ar street dance un tagad regulāri uzstājas Berlīnes un Ņujorkas laikmetīgās dejas un citos festivālos.
https://vimeo.com/wooguru
00:00
Weronika Lewandowska, Plankton un Ursula Kozak [PL] – spoken word, audio un video koncerts
Spoken word dzejniece Weronika Lewandowska no Varšavas piedalās festivālos dažādās pasaules malās kopīgi ar
saviem kolēģiem (mūziķi un videomākslinieci), kā arī pati organizē festivālus.
https://www.youtube.com/watch?v=OYGy392giwo
https://www.youtube.com/watch?v=uHNxDeYu3ao
01:00
DJ (vēl gaidām apstiprinājumu)
Ieeja ZUNDA dārzā – 3 EUR

PIEKTDIENA, 12/06

SPĪĶERU brīvdabas skatuve
19:00
Dzejas slams
Kā jau ierasts Dzejas slamu organizē Poetry Latvia. Uzvarētājam īpašā balva – 100 EUR! Noteikumi kā parasti – katram dalībniekam tiek dotas 3 min, lai nolasītu/deklamētu vienu dzejoli. Pieteikties var jebkurš, uz vietas. 1. kārtā piedalās 12 dalībnieki. Pēc žūrijas vērtējuma otrajā kārtā iekļūst puse – 6 dalībnieki, bet finālā – tikai 3. Žūrija savu vērtējumu dod pēc katra dalībnieka uzstāšanās ar atzīmi no 1 līdz 10. Saskaitot rezultātus augstākā un zemākā atzīme netiek ņemta vērā. Dalībnieku uzstāšanos vērtē 3 iepriekš uzaicināti pārstāvji no literatūras un kāda cita mākslas žanra, kā arī viens pārstāvis no auditorijas un visa auditorija kopā.
Šoreiz īpaši aicinām piedalīties Latvijas slama leģionārus!

Kaņepes Kultūras centrs
15:00, 18:00, 21:00
PERFORMANCE VOYAGE 5
Filmu veidotāji:
Annette Arlander (Somija), Yvon Chabrowski (Vācija), Sasha Huber (Somij/Šveice//Haiti), Julieta Maria (Kanāda), Sara Pathirane (Somija), “Richter/Meyer/Marx(Berlin)” (Vācija), Rah Saneie (Kanāda/Irāna), Willem Wilhelmus (Somija/Nīderlande) & Tomasz Szrama (Somija/Polija), un Carlo Zanni (Itālija).
http://www.muu.fi/site/?p=9164&lang=en
13:30, 16:30, 19:30
MUU Video 2014 – zīmētas,
stop motion un ar datoru veidotas animāciju filmas
Mākslinieki:
Annika Dahlsten, Päivi Hirsiaho, Maippi Ketola, Leevi Lehtinen, Pekka Niittyvirta,
Roberto Pugliese, Kai Rennes, Tommi Matikka.
Finnish animation celebrates its 100th anniversary in 2014. “MUU Video 2014″ is a collection of nine animations, both more traditional puppet animation as well as computer-generated animations. The collection’s eight artists are the current generation Finnish artists or artists based in Finland. The works are a selection of MUU Gallery’s program year 2013-15, and the works are selected by Artist’s Association MUU’s director Timo Soppela.
http://www.muu.fi/site/?p=9105&lang=en
22:00
LONSKI&CLASSEN [DE] – koncerts
Lonski&Classen 2014. gadā uzstājās kopā ar Yann Tiersen. Savukārt viņu producents Lonski&Classen mūziku raksturo kā bēru pop-dziesmas (funeral pop songs).
http://www.lonskiandclassen.com/italy.html
https://soundcloud.com/lonskiandclassen
https://www.youtube.com/watch?v=lX6vkGmoHYs
23:00
DJ Mixmaster AG
Kurš gan nezin Mixmaster AG!
Ieeja KKC – 3 EUR

SESTDIENA, 13/06

ZUNDA dārzs
(Ūdens iela 6, starp kanālu un RISEBA)
20:00
Erik Alalooga [EE] – koncerts
Noslēguma dienā piedāvājam igauņu instalāciju mākslinieka Erik Alalooga jauno solo projektu (iepriekšējā – POSTINSTRUMENTUM instalācija/koncerts notika Totaldobžē VEF teritorijā 2013. gadā).
https://www.youtube.com/watch?v=yCMf4oXrbeo
21:00
Hoogerman. Mario G. Saez [ES] – laikmetīgās dejas izrāde
Mario G. Saez ir Barselonā bāzētas laikmetīgās dejas grupas ERRE QUE ERRE DANZA vadītājs. Rīgā Mario uzstāsies saistībā ar Totaldobže un AADK Spain 2014. gadā aizsākto sadarbību.
http://www.errequeerredanza.net/?p=1450&lang=en
22:30
Melnā Cauruma improvizācija – piedalās Orbīta, Artis Orubs un Andris Indāns
Festivāla izskaņā piedāvājam unikālu iespēju baudīt Orbītas dzejnieku, Andra Indāna un Arta Oruba improvizāciju.
https://soundcloud.com/totaldobze/spoken-word-improvisation-1
23:30
Dixieland Band Retro – koncerts
Noslēgumā vēl viens unikāls piedāvājums – vieglā žanra mūzika izcilu mūzikas profesionāļu izpildījumā! Dixieland Band Retro Totaldobže mākslas centrā VEF teritorijā uzstājas uz terases virtuves atklāšas pasākumā pēc The Big Bluff koncerta.
00:30
DJ Erre [ES] Tiem, kam prāts nesas uz dejošanu – mūsdienīgās Spānijas karstasinīgais DJ piedāvās gaumīgu un Latvijā maz dzirdētu elektronisko deju mūziku.
Ieeja ZUNDA dārzā – 3 EUR

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.