ESI TU PATS UN NODARBOJIES AR TO, KO MĪLI.

Foto: David Crunelle/EyeEm

Foto: David Crunelle/EyeEm

Vēdiskā psiholoģija saka, ka stress – rodas no neuzticēšanās dzīvei, neveiksme- no disciplīnas trūkuma un slinkuma, slimība- no sliktām domām. Vēdas apgalvo, ka patiesa laime ir saistīta ar personīgo un garīgo augšanu. Šodienas sapratnē par laimi var spriest pēc naudiskās veiksmes, bet vēdiskiskais skatījums mēra to ar iekšēju mieru un dzīves apmierinājumu.

1. ESI TU PATS UN NODARBOJIES AR TO, KO MĪLI. Kad cilvēks spēlē kāda cita lomu un nodarbojas ar to , kas viņam nav paredzēts viņš sāk ciest. Sakrājoties šim stresam, cilvēks nonāk krīzes stāvoklī. Ja nav iespēja nodarboties ar to, ko mīli , tad ir jāpieliek maksimāla piepūle, lai šo iespēju atrastu. Bet kamēr nav nodarbojies ar to kur esi un atrodi tur pašu labāko un audz šajā lomā. Tomēr nekad neaizmirsti par to kāpēc tu to dari – lai varētu darīt to , ko patiešām mīli!
2. NEDOMĀJIET PAR REZULTĀTU, BAUDIET PROCESU. Lai arī jūs nevarat sasniegt visu uzreiz, ko gribat, bet tiecieties pēc mērķa palēnām un apņēmīgi, bet galvenais baudiet savu darbu, un jūs noteikti saņemsiet rezultātu. Apkārtējie centīsies vērtēt jūs, bet jūs nedomājiet par to un necentieties skriet pēc atzinuma, jo tas var pazaudēt jūsu darba procesa burvību.
3. LAIKS PIETIEK VISAM. Ja cilvēks žēlojas par laika trūkumu, paskatieties, ar ko viņš nodarbojas brīvajos brīžos. Netērējiet savu brīvo laiku “tukšām” sarunām, nesvarīgām, vardarbīgam filmām, sociāliem tīkliem.
4. ATPŪTIETIES KVALITATĪVI. Atrodiet laiku kvalitatīvai atpūtai – ūdens, masāžas, pastaigas, māksla. Atrodiet laiku tam, kam jums parasti nav spēka.
5. NODARBOJIETIES AR SPORTU. Veselā ķermenī vesels gars. Kāda gan veiksme var būt cilvēkam, ja viņa ķermenis ir vājš?
6. DISCIPLĪNA. Ejiet agri gulēt un agri celieties. Cilvēka ķermenis atjauno spēkus, ja tas guļ no 22 – 24, ja šajā laikā jūs vēl neguļat, tad jūsos rodas stress. Mostieties 5 no rīta, atrodiet laiku sev un savām domām, plāniem, dienas grafikam, rīta rosmei un meditācijai. Rīts ir pats labākais laiks tam. Mostoties pēc 6 no rīta, Saule paņem dzīvības enerģiju no cilvēka. Liekas , ka esi atpūties, bet dzīvības spēka nav. Sakārtojiet savu dienu – atrodiet laiku darbam un atpūtai vienmērīgi.
7. PĀRSTĀJIET UZTRAUKTIES. Liktenis dod cilvēkam pārbaudījumus, ko viņš var izturēt. Šis vai kāds cits dzīves pārbaudījums ir nepieciešams tieši mums un tieši tagad. Pieņemiet ar pateicību un mīlestību savu dzīvi. Ja mēs patiešām neko tur nevaram mainīt, tad vajag vienkārši to pieņemt.
8. IEMĀCIETIS STRĀDĀT BEZ STRESA. Sēdiet ērti un elpojiet mierīgi. Pavērojiet cik atbrīvotas ir jūsu acis, kakls , mugura, pleci. Esiet mierīgs, jo neviens cilvēks nav spējīgs izdarīt vairāk kā viņs spēkos. 
9. IZDARIET SEVĪ KOUČINGU. Uzrakstiet savus mērķus. Izceliet tos, kuri patiešam ir jūsu. Sadaliet lapu trijās daļās. Pirmā sadaļa – sapņotājs, otrā – kritiķis, trešā – reālists. Katru mērķi pārbaudiet katrā šajā iedaļā. Tālāk nosakiet laiku, cik ilgā laikā jūs to vēlaties sasniegt. Ja kāds mērķis tagad nav sasniedzams , atlieciet to, nodarbojieties tikai ar to, kas jums ir aktuāls šobrīd. Esiet šajā lietā profesionālis. Neuzlieciet sev pārāk daudz mērķus, ar kuriem jūs netiksiet galā tagad. Izvēlieties vienu vai vairākus un izveidojiet sarakstu, plānu , kā konkrēti jūs katru dienu to sasniegsiet!?
10. SAKĀRTOJIET SEVĪ ZEMAPZIŅU UN BAILES. Pamaniet tās emocijas un domas, kuras neļauj jums darboties efektīvi. Atrodiet materiālus (grāmatas, video, seminārus) par šo tēmu un strādājiet, lai tiktu vaļā no savām bailēm. Jo ātrāk to saksiet, jo labāk! Cilvēks rīkojas apzināti tikai uz 3 procentiem, bet pārējo viņu pārvalda “neapzinātais”. 
11. BIEDROJIETIES AR TIEM, KAS JŪS IEDVESMO. Biedrojietis ar līdzīgi domājošiem. Cilvēkam ir nepieciešama vienkārš cilvēcigs atbalsts. Ja viņa draugu un paziņu loks, ar ko viņš biedrojas, netic viņam, izsaka bažas un neapmierinājumu vai izsmej mūsu vērtības, tad vajag mazāk ar tādiem biedroties. 
12. NEKRITIZĒJIET. Smalkajā formā kritika nozīmē skaudība. Tā atņem daudz spēka, rada slimīgu prāta noskaņu un rada šķēršļus uz jebkuru mērķa sasniegšanu.
13. DOMĀJIET POZITĪVI. Kaut arī ši frāze ir “novazāta”, tomēr domāt pozitīvi ir dzīvošanai nepieciešami. Uz vienu un to pašu dzīves situāciju var paskatīties divējādi. Noskaņojiet savu prātu uz pozitīvisma vilni un dzīve kļūs brīnišķīga.
14. DALIETIES AR CITIEM. Veiciet nelielus ziedojumus citu cilvēku izaugsmei. Tas attīra sirdi no egoisma. 
15. Un pēdējais – vienmēr atcerieties, ka jūsu LAIME IR JŪSU PAŠU ROKĀS. Protams, mēs varam vienmēr kādu vainot vai apvainoties, izvirzīt apvainojumus pret valsti, partiju, vecākiem un tuviniekiem, bet tomēr atslēga uz veiksmi un laimi – ir ticība , ka Dievs dos mums spēku jebkuram ceļam , lai arī kuru mēs izvēlētos.

Avots: Uģis Kuģis FB

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.