ES mājā Spānijas kino cikls

Kino cienītāji katru aprīļa otrdienu plkst. 18:00 Eiropas Savienības mājā bez maksas varēs baudīt spāņu filmas.

Kino interesentiem būs iespēja noskatīties četras dažādas filmas, kas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

7.aprīlī 18:00

Filma „Budapeštas eņģelis” (2010), režisors: Luiss Oliveross.
Budapešta, 1944. gads. Anhels Sanss-Brinss, Spānijas vēstniecības diplomāts Budapeštā, pielietoja visus līdzekļus, lai izglābtu pēc iespējas vairāk dzīvību. Lai to izdarītu, viņš izsniedza vairākus tūkstošus vīzu, kā arī pases, kas nodrošināja to īpašnieku neaizskaramību. Diplomāta aktivitātes noslēdzās 1944. gada decembrī. Līdz tam viņš bija izglābis gandrīz 5000 ebreju.

14.aprīlī 18:00

Viņu acu noslēpums (2009)
Režisors: Huans Hosē Kampanelja
Benhamīns Esposito nesen ir devies pensijā. Apsēsts ar 1974. gadā notikušu, bet neatrisinātu noziegumu, viņš sāk rakstīt grāmatu par noziegumu, kurā tika nogalināta jauna sieviete Liliāna Koloto. Vēlreiz izdzīvojot pagātni, atgriežas daudz atmiņu, bet slepkava atrodas vietā, kur Esposito to gaida vismazāk.
Filma ieguvusi Oskaru kā labākā ārzemju filma un divas Goijas balvas.

21.aprīlī 18:00

Rupjmaize (2010)
Režisors: Augustīns Viljaronga
Pēc Pilsoņu kara laika Katalonijā Andreu, zēns, kurš piederējis republikāņu pusei, mežā atrod vīrieša un puisēna līķus. Varas iestādes vēlas vainu uzvelt Andreu tēvam, bet zēns, lai palīdzētu viņam, mēģina noskaidrot patiesos vainīgos.
Filma ieguvusi deviņas Goijas balvas.

28.aprīlī 18:00

15 gadi un viena diena (2013)
Režisore: Grasija Kereheta
Jons, konfliktīvs un nepakļāvīgs piecpadsmit gadus vecs pusaudzis, ir sadraudzējies ar sliktu kompāniju. Puisis tiek izslēgts no skolas un, lai labotu esošo situāciju, māte viņu aizsūta uz mazu ciematu pie vectēva, atvaļināta karavīra. Stingrais vecais vīrs puisī mēģinās ieaudzināt disciplīnu.
Vairāku Malagas Filmu festivāla balvu ieguvēja.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.