Elektroniskās mūzikas pārstāvji godina Raimondu Paulu koncertā “Paula bīts” 

paula biits webSākoties 2016. gadam, Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) atjauno tradīciju katra mēneša trešajā trešdienā rīkot dažādus tematiskus pasākumus par aktuālām tēmām Latvijas literatūrā un mūzikā. Tā kā muzeja ēka šobrīd ir slēgta uz rekonstrukcijas laiku, sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru pasākumi notiks centra telpās Skolas ielā 15.

Trešdien 20. janvārī plkst. 19:00, notiks pirmais no šīs sērijas pasākumiem – koncerts “Paula bīts”, kas veltīts maestro Raimonda Paula 80. jubilejai. To raksturos netradicionāls skatījums uz populārā komponista muzikālā materiāla izmantošanu jaunu skaņdarbu radīšanā. RMM aicināja četrus jaunās paaudzes Latvijas elektroniskās mūzikas producentus izveidot nelielu programmu ar jaunradītiem skaņdarbiem, kuros dažādos veidos tiktu izmantoti motīvi no R. Paula daiļrades. Tādējādi tiek aktualizēts jautājums par šīs mūzikas lomu jaunu strāvojumu pilnajās subkultūrās.

Aicināto producentu vidū ir uz Latvijas elektroniskās mūzikas skatuves stabilu vietu iekarojušie Kodek, TV Maskava, Toms Auniņš un Mr. Myster, kuri pirms uzstāšanās nelielā sarunā dalīsies pārdomās par koncerta uzstādījumu.  Skatuves vārds Kodek lielākajai daļai elektroniskās mūzikas piekritēju Latvijā komentārus neprasa. Savas radošās darbības laikā mākslinieks pievērsies dažādiem, brīžiem radikāliem un inovatīviem elektroniskās mūzikas stiliem, sākot no breikkora un 8 bitu mūzikas, līdz tehno, elektro un juke. Kodek radītās kompozīcijas vienmēr ir strukturāli pārdomātas un prasmīgi noslīpētas.  TV Maskava pēdējā laika darba lauks ir dažādas tehno un acid konstrukcijas un dekonstrukcijas. Atkailinātas, brīžiem ļoti neordināras un minimālas ritma pulsācijas, kas tiek attīstītas un atrisinātas ar dramaturga cienīgu pieeju. Toms Auniņš sevi pierādījis ne tikai kā nesaudzīgs trokšņu mūzikas mākslinieks, kas metis izaicinājumu ne viena vien

klausītāja ausij, bet arī kā niansēts komponists, kas radījis lielisku oriģinālmūziku teātra izrādēm. Mr. Myster muzikālo karjeru sācis kā ģitārists un iemēģinājis roku dažādos mūzikas žanros – sācis ar rokmūziku, turpinājis ar džezu un visbeidzot nonācis līdz elektronikai. Kompozīcijās vēl joprojām dzirdami dzīvie instrumenti un skaņas, kuras mūziķis pats raksta, samplē un apstrādā.

Ieeja pasākumā par ziedojumiem.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.