„DZĪVE ĀRPUS PILSĒTAS. NO SAPŅIEM UZ REALITĀTI.” pirmais vakars

14.10.2015 plkst. 18:30 pieredzes apmaiņas cikla „DZĪVE ĀRPUS PILSĒTAS. NO SAPŅIEM UZ REALITĀTI.” pirmais vakars

Vai esi pieķēris sevi domājam, kā būtu, ja tu dzīvotu laukos?
Laiks iet, Tu par to domā arvien biežāk, taču tālāk par to neesi ticis – tu joprojām esi pilsētā?

Ja tā – aicinām Tevi uz pieredzes apmaiņas cikla „DZĪVE ĀRPUS PILSĒTAS. NO SAPŅIEM UZ REALITĀTI.” vakariem, kuros mēģināsim aptvert visus tos jautājumus, kas saistās ar pārcelšanos no pilsētas uz dzīvi laukos. Tā kā praksē tas ir drosmīgs lēmums, kas prasa uzņēmību, pacietību, izturību un mācīšanos dzīvot savādāk, tikšanās reizēs aicināsim pieredzējušus cilvēkus, dalīsimies savā pieredzē, uzdosim jautājumus un saņemsim atbildes. Sāksim ar vienkāršām, vispārīgām lietām, un iesim arvien dziļāk, detalizētāk.

PIRMAJĀ tikšanās reizē pārrunāsim iespējamās alternatīvas dzīvei pilsētā – viensēta, kopiena vai ekociemats? Tiksimies ar cilvēkiem, kas jau dzīvo laukos vai arī ir spēruši nozīmīgus soļus ieceres realizēšanā.

Ģirts Laube
Iepriekš snovbordists, bet šobrīd kokļu meistars un „Gaismas ģimenes ciemata” iniciatīvas pārstāvis pārcēlies uz dzīvi laukos pirms 5 gadiem. Šobrīd strādā pie „Rīta zvaigznes” tempļa celtniecības.

Ansis Roderts
Rodertu ģimene pārcēlās uz dzīvi Kurzemes lauku viensētā pirms vairāk nekā 10 gadiem. Ģimenē šobrīd ir seši bērni un viņi piekopj vegānu dzīvesveidu. Viņu pirmie soļi lauku dzīvē iemūžināti Ivara
Selecka dokumentālajā filmā „Zem ozola kuplajiem zariem” – ilustrācijai noskatīsimies kādu nelielu filmas fragmentu.

Broņislavs Augucevičs
Ekociemata „Varavīksnes” iniciatīvas pārstāvis. Kopiena tiek veidota saskaņā ar principiem, kas izklāstīti V. Megre grāmatu sērijā „Skanošie ciedri”.

————————————————
Turpmākajās pieredzes apmaiņas tikšanās reizēs, atkarībā no izrādītās intereses, apskatāmo jautājumu loks vārētu aptvert tādās tēmas kā:

Dzīvesvietas izvēle. Īpašumu iegāde un finasēšanas veidi.
Esošas mājas restaurācija vai jaunas mājas celtniecība?
Videi un cilvēkam un budžetam draudzīgas mājas celtniecības alternatīvas.
Darbs un iztika. Bērnudārzi un skolas.
Audzējam pārtiku paši. Permakultūras principi. Utt.

Mēs paši meklējam atbildes un mācāmies uzdot pareizos jautājumus, tādēļ apskatāmo jautājumu loks dabiski paplašināsies un mainīsies.

Diskusiju cikls tiek organizētas sadarbībā ar MANSARDS.
Lūgums padalīties ar informāciju, tiem kuriem šī tēma varētu interesēt.

Ieeja: ziedojums
Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot centram.mansards@gmail.com un norādot savu tel. dienu pirms semināra nosūtīsim ziņu ar aprakstu kā pie mums nokļūt.

Papildus informācijai zvaniet Renāram, tālrunis 26192456.
Uz tikšanos!
___________________________________________________________

Atrodamies Alberta ielā 11, iekšpagalma vārtu kods ir 358. Izejot cauri arkai uzreiz labajā pusē būs izgaismotas krāsainas kāpņutelpas durvis, pa tām iekšā un uz 7. stāvu pa kreisi, Mansarda durvis būs atvērtas. Ja sanāk meklēt, varat zvanīt uz m. 29332564

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.