Dokumentālās filmas „Rīgas Centrāltirgus” pirmizrāde

Attēls: Rīgas Centrāltirgus

Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība „Rīgas Centrāltirgus” sadarbībā ar Vides Filmu studiju un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu rīko dokumentālās filmas „Rīgas Centrāltirgus” pirmizrādi. Filmā tiek attēlots gan Eiropas lielākais tirgus, gan unikāli, Latvijai raksturīgi produkti, atspoguļojot to ceļu no zemnieku un zvejnieku saimniecībām līdz pat Rīgas restorānu galdiem. Jauno filmu, kas paredzēta izplatīšanai Eiropā un pasaulē, filmējusi Latvijas filmu studija VFS Films sadarbībā ar vadošajiem dokumentālo filmu veidotājiem Eiropas valstīs – Itālijas filmu studiju STELFILM, kā arī Francijas un Vācijas televīzijas kultūras kanālu ARTE.

Filma „Rīgas Centrāltirgus” tapusi visa 2014. gada laikā, atspoguļot visus četrus gadalaikus, kā arī sniedz aizraujošu ieskatu gan unikālajā Centrāltirgus ansamblī, gan arī skatītāju iepazīstina ar tādiem Latvijas virtuvei tipiskiem, bet citur reti sastopamie produktiem kā nēģi, ar ieraugu kļavu lapās rokām gatavotu lauku rupjmaizi, bērzu sulām, pļavas zālēm un tējām, tradicionālo mājās sieru un biezpienu, kā arī ar mīlestību gatavotiem gaļas izstrādājumiem. Filmas varoņi ir gan Latvijā pazīstamie šefpavāri Mārtiņš Sirmais, Jānis Melnalksnis un Kārlis Celms, gan Ādažu desu darbnīcas īpašnieks un Centrāltirgus tirgotājs Jānis Sauka, kā arī žurnāla „Četras sezonas” galvenā redaktore un vairāku pavārgrāmatu autore Signe Meirāne.

Dokumentālistu jaunākais veikums tapis filmu cikla „Food Markets: in the Belly of the City” otrās sezonas ietvaros par pieciem Eiropas interesantākajiem un unikālākajiem tirgiem – Zagrebā, Freiburgā, Tulūzā, Florencē un Rīgā. Filmu cikla popularizēšanai Eiropā sagatavota plaša mārketinga kampaņa, kas aizsākās ar prezentāciju EXPO 2015 Milānā. Saskaņā ar filmu cikla producentu panāktajām vienošanām, visas piecas filmas demonstrēs arī vadošie Eiropas televīzijas kanāli, kas garantē filmām daudz miljonu auditoriju un Rīgas, kā tūrisma galamērķa prezentāciju arī ārpus Eiropas robežām. Filmu paredzēts sagatavot arī DVD formātā,  kā arī arvien populārākajā VOD platformā. Filmas projekts ir iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Tās mērķis ir atklāt Latviju kā augstas profesionalitātes un iedvesmas centru, kultūras tūrisma galamērķi un uzticamu sadarbības partneri.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.