DAP iesaistās starptautiskā akcijā “Gulbju lidojums” un organizē videoklipu konkursu

Gulbju_lidojums_DAP_528.lvDabas aizsardzības pārvalde  informē, ka mazais gulbis ir apdraudēto putnu sugu sarakstā. Lai pievērstu uzmanību, ka šī suga ir jāsaudzē un jāsaglabā, Dabas aizsardzības pārvalde ir iesaistījusies  starptautiskajā akcijā “Gulbju lidojums”. Aprīlī putnu mēneša ietvaros tiek aicināti jaunieši iesaistīties videoklipu konkursā “Gulbīti, gulbīti, kustini kājiņas!”!
Mazais gulbis ir apdraudēta putnu suga – kopš 1980. gada vidus to populācija ir samazinājusies gandrīz uz pusi un joprojām turpina sarukt. Mazais gulbis Latvijā neligzdo, taču regulāri šeit atpūšas un barojas ceļošanas laikā pavasaros un rudeņos. Lai pievērstu uzmanību apdraudētajai putnu sugai, šoruden tiks organizēta starptautiska ekspedīcija “Gulbju lidojums”. Tās laikā Čehijas paraplāniste Saša Denča veiks vēl nebijušu pārlidojumu kopā ar mazajiem gulbjiem no to ligzdošanas vietām Krievijas polārajos apgabalos Pečoras upes deltas apkaimē, līdz pat Slimbridžai Lielbritānijā, kas ir viena no šo putnu ziemošanas vietām. Ekspedīcija būs stāsts ne tikai par gulbju migrāciju, bet arī zemēm un cilvēkiem visa ceļa garumā, t.sk. Latviju.  Ir iecerēts radīt plašu foto un videomateriālu klāstu, tādejādi pievēršot uzmanību dažādām norisēm dabā, kas ietekmē mazā gulbja dzīves vidi.
Dabas aizsardzības pārvaldes organizētā konkursa ietvaros jauniešu komandas Latvijā tiek aicinātas doties uz vietām, kur var novērot galveno akcijas varoni – mazo gulbi. Taču šo ceļojumu laikā mēģināt novērot ne tikai putnu, bet pievērst uzmanību arī citām norisēm dabā, tādējādi veidojot video, kas popularizēs aizsargājamās dabas teritorijas un veicinās izpratni par to pastāvēšanas nozīmi.
Sagatavoto videoklipu Dabas aizsardzības pārvaldei jāiesūta līdz 2016.gada 31.maijam. Konkursa darbus vērtēs žūrija, kas laureātus paziņos starptautiskās akcijas noslēguma pasākumā Lubāna mitrāja informācijas centrā 2016.gada oktobrī.
Videoklipu konkursa jauniešiem “Gulbīti, gulbīti, kustini kājiņas!” nolikums: lejupielādēt >>>
Info lapa GULBJU LIDOJUMS: lejupielādēt >>>

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.