Dabas parkā Tērvetē putnu būrīšu gatavošanas darbnīca

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē rīko darbnīcu, kurā būs iespēja  iemācīties, kā pareizi pagatavot putnu būrīti. Radošā darbnīca norisināsies martā LVM dabas parkā Tērvetē, kur  ikvienam putnu un dabas mīļotājam būs iespēja  ar savām rokām uzmeistarot putnu būrīti.

Putnu māju gatavošanas darbnīca atvērta Rūķu sētā, kur zinošais un prasmīgais Rūķu saimes pārstāvis atklās putnu būrīša izgatavošanas un izvietošanas noslēpumus. Šogad apmeklētājiem, ņemot rokā āmuru un nagliņas, piedāvājam izgatavot mājokli mazajiem putniņiem – zīlītēm. Katrs putnu mājas gatavotājs aicināts ņemt būrīti līdzi, izvietot pie savas mājvietas, dārzā, parkā vai skolas apkārtnē un priecāties par pirmajiem iemītniekiem – dziedošajiem lidoņiem.

Kad pirmais mājas darbs – putnu būrīša izlikšana – paveikts, aicinām atsūtīt fotogrāfiju ar īsu aprakstu (e-pasts:tervete@lvm.lv), kurā Latvijas pilsētā vai novadā putniem paveicies ar jaunu mājvieta. Iespējams, ka kādam dabas draugam pat izdodas iemūžināt pirmo putnu mājas īrnieku. Kā zināms, ja mēs palīdzēsim sarūpēt piemērotas ligzdošanas vietas, putni parādā nepaliks – barojot savus mazuļus, iznīcinās milzīgu daudzumu koku kaitēkļu.

LVM dabas parks Tērvetē vides izziņas programmas „Izzini mežu” ietvaros jau vairākus gadus aicina gan ģimenes ar bērniem, gan skolēnus ne tikai izgatavot jaunus putnu būrīšus, bet arī tos katru gadu tīrīt. Atšķirībā no mājas strazda, kas pavasarī izmet no būrīša veco ligzdas materiālu, mazie putniņi (zīlītes, melnie mušķērāji) būrīšus netīra, bet būvē jaunu ligzdu virsū vecajai. Tādējādi pēc vairākiem gadiem būrītis ir pilns ar ligzdu materiāliem. Ligzda, kas uzbūvēta virs vienas vai vairākām vecajām ligzdām, ir vieglāk sasniedzama ligzdu postītājiem.

Ieeja putnu māju gatavošanās darbnīcā ar parka biļetēm.

LVM dabas parks Tērvetē vēl skanīgu pavasari!

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.