Centrāltirgus aicina ielīgot Jāņus

Sestdien, 20. jūnijā, Centrāltirgus aicina ielīgot Jāņus. Ikviens Centrāltirgus apmeklētājs varēs baudīt svētku koncertu, izjust saulgriežu burvību un izdzīvot senās tradīcijas – vainagu vīšanu, tautas dziesmu dziedāšanu un svētku uguns iekuršanu.

No plkst. 11:00 līdz 14:00 Nēģu laukumā pazīstamo folkloristu Ivetas un Vidvuda Medeņu vadībā ielīgosim Jāņus, iekurot svētku uguni un veicot dažādus saulgriežu rituālus. Vadītāji ne vien izdziedās latviešu tautasdziesmas, bet arī skaidros to nozīmi un īsto dziedāšanas brīdi saulgriežu svinēšanā.

„Rīgas Centrāltirgus ir unikāla vieta galvaspilsētas viducī, kur mēs ļoti dzīvi izjūtam dabas ritumu. Daudzveidīgais sezonālo dārzeņu, augļu, ogu un sēņu piedāvājums līdzīgi kalendāram signalizē par norisēm dabā. Līgo svētkos svinēsim ne vien saulgriežus, bet arī gaidāmo ražas laiku, kad mums un pircējiem par prieku no Latvijas malu malām uz Rīgas Centrāltirgu plūdīs zemnieku, sēņotāju un ogotāju gardie darba augļi,” stāsta RPAS „Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Svētku koncertā apmeklētājus priecēs tautas deju ansambļi „Dzērve” un „Zalktis”, bet muzikālus priekšnesumus rādīs bērnu vokālie ansambļi „Saulessvece” un „Dvīņi”.

Rotu darbnīcā tiks piedāvāta iespēja izgatavot savu Līgo zāļu rotu. Apmeklētāji tiks aicināti nogaršot dažādas tējas, kas audzētas un vāktas tepat Latvijā.

Vienlaikus ikvienam būs iespēja iegādāties kādu vērtīgu rokām darinātu darbiņu Latvijas amatnieku un mājražotāju Jāņu tirdziņā un senioru labdarības tirdziņā. Gan senioru labdarības tirdziņš, gan Jāņu tirdziņš norisināsies trīs pirmssvētku dienas – 19., 20. un 21. jūnijā.

Līgo pasākumā bērnus iepriecinās Rīgas Centrāltirgus talismani – Turziņa un Groziņš. Visas aktivitātes pasākuma ietvaros būs bez maksas.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.