Baltajā naktī MVT Vasaras māja piedāvās baudīt gaismas un skaņas instalāciju

Mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts”, 5. septembrī, radošo programmu piedāvās arī fonds “Mākslai vajag telpu”, no plkst. 20:00 līdz pusnaktij Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38 aicinot baudīt mākslinieces Darjas Meļņikovas gaismas un skaņas instalāciju.

Pasākuma centrā būs māksliniece Darja Meļņikova, kuras izstāde noslēgs MVT Vasaras mājā notiekošo, Džemmai Skulmei veltīto izstāžu ciklu. Mākslinieces izstāde, kurā apskatāmais mākslas darbs tapis reflektējot ar Skulmes daiļradi savas līdzšinējās daiļrades kontekstā, MVT Vasaras mājās apskatāma no 3. līdz 13. septembrim. Toties Baltās nakts laikā konteineru balti krāsotā iekštelpa līdz ar Darjas Meļņikovas veidoto mākslas objektu ekspozīciju pārtaps ne vien gaismas, bet arī skaņas instalācijā – no plkst. 22:00 līdz pusnaktij izstāde būs baudāma DJ Agatas Meļņikovas radītā skaņas plūduma pavadījumā.

Darja Meļņikova (1984) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozari. Izstādēs piedalās kopš 2005. gada. Rīkojusi vairākas personālizstādes kim? Laikmetīgās mākslas centrā Rīgā un izstādi Brewing Harmony galerijā Vita Kuben Ūmeo, Zviedrijā. Šogad kļuvusi par kim? rezidences balvas laureāti, tā iegūstot iespēju divus mēnešus uzturēties Berlīnes Laikmetīgās mākslas institūtā KW, kur arī tapis šai izstādē skatāmais darbs.

“Mākslai vajag telpu” Vasaras māja ir no konteineriem veidota mākslas telpa, kas radīta kā atgādinājums, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā pieejama Latvijas pēckara un mūsdienu māksla. Šī pagaidu būve kalpo par platformu mākslas norisēm no 9. jūnija līdz 13. septembrim un tās galvenais vadmotīvs ir māksliniece Džemma Skulme, par kuras daiļradi un personību reflektēt tikuši aicināti septiņi latviešu mākslinieki. Izstāžu kuratore Elīna Sproģe.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.