Apmeklē Cecīļu dabas taku Amatas novadā

Ziema2_2016Cecīļu dabas taka ir kājāmgājēju tūrisma maršruts, kurā ir iespēja iepazīt Amatas novada dabas objektus gar Kumadas upes, Dančupītes un Amatas upes krastu. Takas sākuma punkts ir Amatas novada Ieriķos, 1km no kafejnīcas, degvielas uzpildes stacijas un Tūrisma informācijas centra, kurš ir arī Cecīļu dabas takas apmeklētāju centrs, pie ,,Lejas Cecīļu” mājām. Apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt cilvēka nepārveidotu dabas ainavu – Dančupītes kanjonu, minatūru ūdenskritumu, iespaidīgo Cecīļu iezi un citus objektus. Taka ir marķēta.

Takas garums ir 1,3 km, bet to ir iespēja pagarināt, dodoties uz ,,Līčiem”, pāri Amatas upei, tālāk pa labo krastu, izbaudot Amatas ģeoloģiskās takas burvību. Taku iespējams apmeklēt jebkurā gadalaikā. Sezonas tumšajā periodā Cecīļu iezis un Dančupīte, sestdienās un pēc iepriekšējas  pieteikšanās, ir izgaismota.

Teika stāsta, ka Cecīļu ieža alās dzīvojis velns ar divām raganām. Katru pusnakti viņi dejojuši ieža priekšā. Ļaudis velnu nokaitinājuši. Viņš gribējis Kumadu aizbērt, paņēmis smiltis un nesis uz upi. Te ,,Cecīļos” iedziedājies gailis. Velns sabijies un meties alā. Smiltis izbirušas pretī ,,Velna kambara” iezim, veidojot uzkalniņu. No tā laika velns neesot manīts.

Apskates objekti

1. Kumada – Amatas kreisā pieteka. Kopējais garums 13 km.

2. Cecīļu iezis – apmēram 10 m augsts un 100 m garš.

3. Līči, ,,Lielais akmens” – Kumadas sateka ar Amatu, pie kuras atrodas iespaidīgs akmens. 4. Dzilnas iezis – skats no Dzilnas ieža virsotnes. Viens no mainīgākajiem iežiem Latvijā. Kraujas augstums 37 m.

5. Dančupītes ala – veidojusies no smilšakmens. Tās l =5,7 m, h= 1,6 m, pl = 1,6m. 6. Lielā priede – priedes apkārtmērs ir 3m, tā ir uzskatāma par dižkoku.

Apmeklējot taku, nepieciešams parūpēties par ērtu, pārgājienam piemērotu apģērbu un apaviem. Mitrā laikā taka var būt slidena un dubļaina.

Papildus informācija Cecīļu dabas takas apmeklētāju centrā, kurš atrodas Amatas novada Tūrisma informācijas centra telpās.

Ziema3_2016

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.