ANITRAS TOOMAS MEISTARKLASES

anitrastoomas_meistarklases_majaslapa_mazs“homo ecos:” un sociālais uzņēmums “Zaļš” janvārī organizē upcycling meistarklases kopā ar vides žurnālisti Anitru Toomu, kura mājsaimniecībā praktizē “zero waste” jeb bez atrkritumu dzīvesveidu. Meistarklases par apģērba pārstrādi mājas apstākļos notiks “homo ecos:” Zaļajā stāvā, Ernestīnes ielā 12. un 26. janvārī plkst 18.00.

Kāpēc par apģērbu?

Tekstila izstrādājumi šodien nopērkami ne tikai specializētajos veikalos, tos var iegādāties gandrīz visur. Ir pētījumi, kas liecina, ka cilvēki vidēji arpģērbu pērk vismaz par 60% vairāk, nekā tas tika darīts pirms 15 gadiem, un vismaz 95% ar sadzīves atkritumiem izmestā apģērba varētu vēl valkāt vai pārstrādāt, tomēr tas tiek uzkrāts izgāstuvēs un dedzināts, kas nenoliedzmi piesāņo vidi.

Anitra Tooma: “Iedziļinoties senajās tērpu gatavošanas mākslās un domājot, cik pavirši mūsdienās cilvēki izturas pret mantām un arī apģērbu, es jau vairākus gadus trenējos dot tekstilijām otro dzīvi. Nu esmu gatava sākt dalīties ar savām prasmēm un Idejām.”

Ko darināsim?

  • 12. janvārī darināsim cepures, maučus un getras.
  • 26. janvārī mācīsimies tamborēt paklājus, izrunāsim priekšauta no džinsiem un spilvendrānu no krekliem idejas.

Pirms nodarbībām iespējams saskaņot, kas apmeklētajām vairāk interesē, to arī varēs gatavot.

Dalībnieku ērtībām

Visi darbnīcās nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Darbnīcu laikā biedrība “homo ecos:” parūpēsies par jauku atmosfēru, fona mūziku, siltu tēju un cepumiem.

Praktiska informācija

Dalības maksa vienā darbnīcā — 14 eiro, īpašs piedavājums, apmeklējot abas darbnīcas — 25 eiro. Iespējams iegādāties dāvanu kartes. Pēc pieteikšanās dalībniekiem tiks izsūtīts rēķins.

Pieteikšānās

Lūdzam aizpildīt PIETEIKUMA FORMU laicīgi.

Uz jautājumiem atbildēs: Elīna, elina.peksena@homoecos.lv, 28343418

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.