Fotogrāfa Anša Starka izstādes atklāšana un autorvakars

Publicitātes_foto_1

Ansis Starks ir fotogrāfs, kurš plašākai publikai kļuvis zināms, veidojot žurnāla “Rīgas laiks” intervēto personību portretus un viņa pirmā personālizstāde “Portreti RL” nupat tika atklāta mākslas stacijā Dubulti. Starka jaunākā izstāde “Pāri” MVT Vasaras mājā sniegs ieskatu vienā no viņa savdabīgākajām fotosesijām, kurā iemūžināts izcilais gleznotājs un scenogrāfs, viens no laikmetīgās mākslas vēstnešiem un celmlaužiem Latvijā – Ilmārs Blumbergs (1943–2016). Izstādē apskatāmi portreti ir kā allaž atvērtie, elektrizētie un režisētie Blumberga personības pieminekļi, kuri, izņemot vienu, līdz šim nav publicēti.

“Pāri” kļūs par otro MVT Vasaras mājas projekta #Blumbergs. Bezgalība izstādi un tajā ikviens īpašā lielformāta fotoattēlu instalācijā ir aicināts tikties ar Ilmāra Blumbegra radošo personību. “Starka personālizstāde pavisam tieši rādīs mums Ilmāru Blumbergu un mēs varēsim vērot viņa seju, un viņa paša viena cilvēka teātri” komentē izstādes kuratore Inga Šteimane.

Izstādi “Pāri” atklās š.g. 30. jūnijā plkst. 18:00 fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38. Savukārt, ceturtdien, 7. jūlijā Vasaras mājā notiks Anša Starka autorvakars, kurā fotogrāfs klātienē dalīsies pieredzē un atmiņās par fotosesijas tapšanu, kā arī atbildēs uz autorvakara viesu jautājumiem.

Atgādinām arī, ka sestdienu rītos aicinām bērnus veidot savus mākslas darbus un izstāžu sērijas piedāvāto žanru un tehniku iespējas risināt mazu dzejas bilžu grāmatiņu formātā. Radošās darbnīcas vada māksliniece Ūna Laukmane un tās norisinās MVT Vasaras mājā no plkst. 11:00 – 14:00.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Sarunu ar Ansi Starku un kuratori Ingu Šteimani skatīt šeit:

Izstāde “Pāri” apskatāma no š.g. 30. jūnija līdz 10. jūlijam.

MVT Vasaras mājas darba laiks:

P,O,T, P – 12:00 – 20:00 / C – 12:00 – 22:00 / S – 10:00 – 20:00 / Sv – 10:00 – 18:00

MVT Vasaras Māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošām darbnīcām. Šogad MVT Vasaras mājā norisinās sešu izstāžu sērija #Blumbergs. Bezgalība un tas ir veltījums Ilmāram Blumbergam (1943-2016). Izstādē piedalās mākslinieki – Miķelis Fišers, Ansis Starks, Gints Gabrāns, Voldemārs Johansons, Sabīne Vernere un Andrejs Strokins. Izstāžu kuratore Inga Šteimane. Izstādi organizē: fonds “Mākslai vajag telpu.”

Projektu atbalsta: Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, viesnīca “Promenade Hotel”, Ascendum

biedrība, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Index cafe, VEF Riga, JCDecaux.

Galvenais informatīvais atbalstītājs: Rīgas Viļņi. Informatīvais atbalsts: Satori.lv, TV24, Radio SWH, Arterritory.com, KultūrasVēstis.lv.

Fonds Mākslai vajag telpu izsaka pateicību Vasaras mājas izveidē:

Dinai un Jānim Zuzāniem, Jeļenai Pankevičai, Ivaram Kesenfeldam, Aijai Simsonei un arhitektu birojam “2727”.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.