Valmierā un kaimiņu novados krāšņi svinēs vasaras saulgriežus

Valmierā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados šogad tiek piedāvātas daudzveidīgas vasaras saulgriežu svinēšanas iespējas ar senu tradīciju godināšanu, krāšņām izrādēm un līksmām zaļumballēm.

Valmieras estrādi 18.jūnijā plkst. 20:00 pieskandinās dižizrāde “Skroderdienas Silmačos”, kurā saspēlēsies Valmieras Drāmas, Dailes, Nacionālā un Liepājas teātra aktieri. Iestudējumu kuplinās arī vietējie deju un koru kolektīvi. Biļetes uz izrādi nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs.

Valmiermuižas pils parkā 18.jūnijā, sākot no plkst. 12:00, norisināsies tradicionālā ielīgošana “Saulgriezis 2016” ar lauku gardumu un amatnieku labumu tirdziņu “Ar Gardu Muti Valmiermuižā”, Jāņu tradīciju darbnīcām un latviešu tautas deju koncertu. Vakarā viesi varēs baudīt uguns un spēka rituālu un koncertu ar postfolkloras grupu “Trad.Attack!” (Igaunija), “Iļģi” un “Dārdi” piedalīšanos. Rīgas Danču kluba dejotāji svētku dalībniekiem ierādīs kādreiz Vidzemē izplatītus tradicionālos dančus.

Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos 21.jūnijā notiks vērienīga dejas izrāde “No zobena saule lēca”. Režisora Uģa Brikmaņa un horeogrāfa Agra Daņiļeviča uzvedums piesaistījis tik daudz interesentu, ka biļetes uz izrādēm jau savlaicīgi izpārdotas.

22.jūnijā Neikenkalna dabas koncertzāle Kocēnu novadā gaidīs apmeklētājus ielīgošanas pasākumā ar Dikļu pūtēju orķestri, folkloras kopu “Endzelīte”, sieviešu kori “Lira”, deju grupu “Maģija”, amatierteātri un Ozolmuižas vidējās paaudzes deju kolektīvu “Ozoli”. Pasākuma sākums plkst. 19:00, vakarā – balle.

Beverīnas novada Mūrmuižas estrādē 22. jūnijā plkst. 20:00 būs skatāmas amatierteātra “Vīzija” A.Upīša izrādes “Dzimumdienas rīts” un “Ragana”, bet pēc izrādēm zaļumballē spēlēs grupa “Blēži”.

Dažādi saulgriežu pasākumi 22.jūnijā norisināsies Burtnieku novadā: plkst. 18:00 sāksies “Saulgriežu svētki” Lizdēnu ciema centrā, plkst. 20:00 – Jāņu ielīgošanas koncerts un zaļumballe Matīšu pagasta estrādē, plkst. 21:00 – “Līgosim Rencēnos” Rencēnu ciema centrā, plkst. 22:00 – Jāņu ielīgošana ar grupu “Kokteilis” Vecates estrādē. Savukārt 23.jūnijā Burtnieku ciema estrādē notiks Līgo nakts zaļumballe ar grupu “Alianse”, sākums – plkst. 23:00.

23.jūnijā no plkst. 22:00 ikviens aicināts uz kopīgu Līgo svētku svinēšanu Valmieras estrādē. Svētku ballē spēlēs grupas “Ballīšu orķestris” un “Pagrabs”. Svētkiem atbilstošu noskaņu

radīs īpaši veidots “Papardes ziedu mežs”, Jāņu ugunskurs un uguns muca. Balles laikā darbosies bufetes.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs Rīgas ielā 10, Valmierā 18.jūnijā būs atvērts no plkst. 10:00 līdz 17:00, 19.jūnijā no plkst.10:00 līdz 15:00, 20. un 21.jūnijā no plkst.9:00 līdz 18:00, 22.jūnijā no plkst.9:00 līdz 17:00, bet 23. un 24.jūnijā – slēgts. Informācijas gūšanai par saulgriežu svinību, atpūtas un izklaides iespējām Valmieras pilsētā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados aicinām izmantot Valmieras Tūrisma informācijas centra mājaslapu www.visit.valmiera.lv.

Informāciju sagatavoja:

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.